KW-5R5C105-R
DigiKeys varenummer
283-KW-5R5C105-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KW-5R5C105-R
Beskrivelse
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 F (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Radial, Dåse 30Ohm @ 1kHz 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KW-5R5C105-R Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1 F
Størrelse/dimension
0,846" diam. (21,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30Ohm @ 1kHz