KVW-5R0C684-R
DigiKeys varenummer
283-KVW-5R0C684-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KVW-5R0C684-R
Beskrivelse
SUPERCAPACITOR COIN 5V 0.68F CY
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 mF (EDLC) superkondensatorerr 5 V Radial, Dåse 30Ohm 1000 timer @ 85°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 85°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bakke
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,217" (5,50mm)
Kapacitans
680 mF
Størrelse/dimension
0,819" diam. (20,80mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Spænding - Nominel
5 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30Ohm