KR-5R5V155-R
DigiKeys varenummer
283-KR-5R5V155-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KR-5R5V155-R
Beskrivelse
CAP 1.5F -20% +80% 5.5V T/H
Detaljeret beskrivelse
1.5 F (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Aksial, Dåse - lodret 30Ohm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Pakke/hus
Aksial, Dåse - lodret
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1.5 F
Størrelse/dimension
0,748" diam. (19,00mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,768" (19,50mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30Ohm @ 1kHz