KR-5R5C334-R
DigiKeys varenummer
283-KR-5R5C334-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
KR-5R5C334-R
Beskrivelse
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 mF (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Radial, Dåse 50Ohm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
330 mF
Størrelse/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50Ohm @ 1kHz