HV0820-2R7305-R
DigiKeys varenummer
283-HV0820-2R7305-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HV0820-2R7305-R
Beskrivelse
CAP 3F -10% +30% 2.7V T/H
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 F (EDLC) superkondensatorerr 2.7 V Radial, Dåse 80mOhm @ 100Hz 1000 timer @ 65°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 65°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
3 F
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
0,827" (21,00mm)
Spænding - Nominel
2.7 V
Driftstemperatur
-40°C – 65°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
80mOhm @ 100Hz