HSL1040-3R8157-R
DigiKeys varenummer
283-HSL1040-3R8157-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HSL1040-3R8157-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 150F 3.8V
Detaljeret beskrivelse
150 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 140mOhm 1000 timer @ 60°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 60°C
Emballage
Strip
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
150 F
Størrelse/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-25°C – 60°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
140mOhm