HSL1020-3R8506-R
DigiKeys varenummer
283-HSL1020-3R8506-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HSL1020-3R8506-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 50F 3.8V
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 450mOhm 1000 timer @ 60°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 60°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
50 F
Størrelse/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-25°C – 60°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
450mOhm