HS1625-3R8227-R
DigiKeys varenummer
283-HS1625-3R8227-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HS1625-3R8227-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 220F 3.8V
Detaljeret beskrivelse
220 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 100mOhm 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
220 F
Størrelse/dimension
0,650" diam. (16,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-15°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
100mOhm