HS0820-3R8256-R
DigiKeys varenummer
283-HS0820-3R8256-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HS0820-3R8256-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 25F 3.8V
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
25 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 650mOhm 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Strip
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
25 F
Størrelse/dimension
0,335" diam. (8,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-15°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
650mOhm