HS0612-3R8505-R
DigiKeys varenummer
283-HS0612-3R8505-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
HS0612-3R8505-R
Beskrivelse
CAP LITHIUM HYBRID 5F 3.8V
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 F (EDLC) superkondensatorerr 3.8 V Radial, Dåse 2Ohm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Strip
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,102" (2,60mm)
Kapacitans
5 F
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
-20%, +50%
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Spænding - Nominel
3.8 V
Driftstemperatur
-15°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
2Ohm @ 1kHz