EPM6121V-12R-084SR
DigiKeys varenummer
283-EPM6121V-12R-084SR-ND
Producenter
Producentens varenummer
EPM6121V-12R-084SR
Beskrivelse
DC DC CONV 1W 12VIN 12VOUT 84MA
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 12V 84mA 10,8V - 13,2V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
84mA
Mfr
Effekt (Watt)
1 W
Serie
Spænding - Isolering
1 kV
Emballage
Rør
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 95°C (med reduktion)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
80%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
10,8V
Pakke/hus
4-SIP-modul
Spænding - Input (maks.)
13,2V
Størrelse/dimension
0,46" L x 0,24" B x 0,40" H (11,7mm x 6,0mm x 10,2mm)