EPM25361V-12R-1R2D
DigiKeys varenummer
283-EPM25361V-12R-1R2D-ND
Producenter
Producentens varenummer
EPM25361V-12R-1R2D
Beskrivelse
DC DC CONV 30W 9-36VIN 12VOUT
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 12V -12V 1,25A, 1,25A 9V - 36V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
1,25A, 1,25A
Mfr
Effekt (Watt)
30 W
Serie
Spænding - Isolering
1.6 kV
Emballage
Bakke
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, Fjernbetjent til/fra
Type
Isoleret modul
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (med reducering)
Antal output
2
Effektivitet
0.89
Spænding - Input (min.)
9V
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (maks.)
36V
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Output 1
Størrelse/dimension
1,00" L x 1,00" B x 0,40" H (25,4mm x 25,4mm x 10,2mm)