EHBSA080M5601010T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA080M5601010TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA080M5601010TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA080M5601010TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA080M5601010T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 1010 80V 56UF
Detaljeret beskrivelse
56 µF 80 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 33mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
68 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.36 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
56 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
80 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
33mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C