EHBSA063M1211012T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA063M1211012TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA063M1211012TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA063M1211012TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA063M1211012T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 1012 63V 120UF
Detaljeret beskrivelse
120 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 19mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
150 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
120 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
19mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C