EHBSA063M1000606T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA063M1000606TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA063M1000606TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA063M1000606TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA063M1000606T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 0606 63V 10UF
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 120mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Eaton - Electronics Division
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
35 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
700 mA @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
10 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
120mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C