EHBSA050M6800810T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA050M6800810TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA050M6800810TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA050M6800810TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA050M6800810T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 0810 50V 68UF
Detaljeret beskrivelse
68 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
135 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.7 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
68 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C