EHBSA035M4711012T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA035M4711012TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA035M4711012TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA035M4711012TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA035M4711012T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 1012 35V 470UF
Detaljeret beskrivelse
470 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 14mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
175 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.5 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
470 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C