EHBSA035M2711010T | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | EHBSA035M2711010T |
Beskrivelse | CAP ALUM HYBRID 1010 35V 270UF |
Producentens standard leveringstid | 20 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 270 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 4000 timer @ 125°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Producenter Eaton - Electronics Division | Klassificeringer AEC-Q200 |
Serie | Applikationer Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Rippel strøm @ lav frekvens 175 mA @ 120 Hz |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ høj frekvens 3.5 A @ 100 kHz |
Type Hybrid | Størrelse/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Kapacitans 270 µF | Højde - Monteret (maks.) 0,413" (10,50mm) |
Tolerance ±20% | Overflademonterings fladestørrelse 0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm) |
Spænding - Nominel 35 V | Monteringstype Overflademontering |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 20mOhm | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |
Levetid @ temp. 4000 timer @ 125°C | Grundlæggende varenummer |