EHBSA035M2711010T er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 1.500
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 7.764
Datablad
Panasonic Industry
På lager: 706
Nichicon
Chemi-Con
Chemi-Con
På lager: 253
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 464
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 936
270 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 4000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EHBSA035M2711010T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA035M2711010TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA035M2711010TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA035M2711010TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA035M2711010T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 1010 35V 270UF
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
175 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.5 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
270 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C