EHBSA035M1210608T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA035M1210608TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA035M1210608TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA035M1210608TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA035M1210608T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 0608 35V 120UF
Detaljeret beskrivelse
120 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 35mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
85 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
120 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
35mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C