EHBSA025M6800606T
DigiKeys varenummer
283-EHBSA025M6800606TTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EHBSA025M6800606TCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-EHBSA025M6800606TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EHBSA025M6800606T
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 0606 25V 68UF
Detaljeret beskrivelse
68 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 50mOhm 4000 timer @ 125°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
55 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.1 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
68 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C