EFX1A48K185D132LH
DigiKeys varenummer
283-EFX1A48K185D132LH-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFX1A48K185D132LH
Beskrivelse
CAP FILM 1.8UF 10% 1KVDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.8 µF Filmkondensatorer 480V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,866" B (32,00mm x 22,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
1,488" (37,80mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
480V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)