EFDKS80K205D022LH
DigiKeys varenummer
283-EFDKS80K205D022LH-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFDKS80K205D022LH
Beskrivelse
CAP FILM 2UF 10% 800VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
2 µF Filmkondensatorer 800V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,354" B (32,00mm x 9,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,740" (18,80mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
800V