EFDKS1CK205D072LH
DigiKeys varenummer
283-EFDKS1CK205D072LH-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFDKS1CK205D072LH
Beskrivelse
CAP FILM 2UF 10% 1200VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
2 µF Filmkondensatorer 1200V (1,2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,591" B (32,00mm x 15,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,996" (25,30mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1200V (1,2kV)