EFDKA90K506F084DHT
DigiKeys varenummer
283-EFDKA90K506F084DHT-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFDKA90K506F084DHT
Beskrivelse
CAP FILM 50UF AUTO 900VDC RAD
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 µF Filmkondensatorer 900V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
2,264" L x 1,378" B (57,50mm x 35,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
2,402" (61,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
2,067" (52,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
900V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4.2 mOhms