EFDKA60K226E134BHT
DigiKeys varenummer
283-EFDKA60K226E134BHT-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFDKA60K226E134BHT
Beskrivelse
CAP FILM 22UF AUTO 600VDC RAD
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF Filmkondensatorer 600V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,654" L x 0,787" B (42,00mm x 20,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
1,614" (41,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
600V
Applikationer
Automotive; DC-link, DC-filtrering
Dielektrisk materiale
Klassificeringer
AEC-Q200
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5.9 mOhms