EFDKA60K205D022LHT
DigiKeys varenummer
283-EFDKA60K205D022LHT-ND
Producenter
Producentens varenummer
EFDKA60K205D022LHT
Beskrivelse
CAP FILM 2UF AUTO 600VDC RAD
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 µF Filmkondensatorer 600V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,354" B (32,00mm x 9,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,740" (18,80mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
600V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
28.1 mOhms