CB61F15A-TR2
DigiKeys varenummer
283-4372-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4372-1-ND - Afskåret tape (CT)
283-4372-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CB61F15A-TR2
Beskrivelse
FUSE BRD MNT 15A 125VAC/VDC 2SMD
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 A 125 V AC 125 V DC sikring Kortmonteret (patrontype undtaget) Overflademontering 2-SMD, blok med firkantet ende
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
50A AC, 300A DC
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
56.0
Monteringstype
Overflademontering
Godkendelsesagentur
CQC, cULus
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,240" L x 0,101" B x 0,101" H (6,10mm x 2,57mm x 2,57mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.004 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
125 V