C308F-V-50MA-TR1
DigiKeys varenummer
283-C308F-V-50MA-TR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-C308F-V-50MA-TR1CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
C308F-V-50MA-TR1
Beskrivelse
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC/VDC
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50mA 250VAC AC 250VDC DC sikring Patron, Keramisk Hulmontering
Kategori
Applikationer
Farlige steder
Producenter
Eaton - Electronics Division
Funktioner
Egensikker
Serie
Godkendelsesagentur
cURus
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
4kA
Monteringstype
Hulmontering
Pakke/hus
Patron, Ikke-standard (aksial)
Sikringstype
Patron, Keramisk
Størrelse/dimension
0,124" diam. x 0,343" L (3,14mm x 8,70mm)
Strømklassificering (AMPS)
50mA
Smeltning I²t
1.0E-4
Spændingsklassifikation - AC
250VAC
DC-koldmodstand
9.4 Ohms
Spændingsklassifikation - DC
250VDC