BK/S505-1.6-R er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
SCHURTER Inc.
På lager: 91
Datablad
1.6 A 250 V AC DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 5mm x 20mm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Eaton Electronics Overcurrent Protection Fuse Portfolio
BK/S505-1.6-R
DigiKeys varenummer
283-3403-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/S505-1.6-R
Beskrivelse
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
250 V
Mfr
Responstid
Træg
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
1,5kA
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
6.78
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
BSI, CCC/CQC, CSA, cULus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,205" diam. x 0,787" L (5,20mm x 20,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.07 Ohms