BK/MDL-15-R
DigiKeys varenummer
283-2740-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/MDL-15-R
Beskrivelse
FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG
Detaljeret beskrivelse
15 A 32 V AC DC sikring Patron, Glas Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
32 V
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
1kA
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
354.0
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UL
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,250" L (6,35mm x 31,75mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.005 Ohms