BK-AHC-V-10-R
DigiKeys varenummer
283-BK-AHC-V-10-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK-AHC-V-10-R
Beskrivelse
FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 A 600 V AC DC sikring Patron, Keramisk Hulmontering 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (aksial)
Kategori
Responstid
Sprænger hurtigt
Mfr
Pakke/hus
Serie
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
10kA
Emballage
Bulk
Smeltning I²t
66.0
Varestatus
Aktiv
Godkendelsesagentur
UL
Monteringstype
Hulmontering
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Sikringstype
Størrelse/dimension
0,275" diam. x 1,288" L (6,99mm x 32,72mm)
Strømklassificering (AMPS)
DC-koldmodstand
0.0165 Ohms
Spændingsklassifikation - AC
600 V