5-0SMDJ26AH
DigiKeys varenummer
283-5-0SMDJ26AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ26AHCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-5-0SMDJ26AHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5-0SMDJ26AH
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42,1V Klemme 119A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
119A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
26V
Spænding - Nedbrud (min.)
28,9V
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42,1V