5-0SMDJ18AH
DigiKeys varenummer
283-5-0SMDJ18AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ18AHCT-ND - Afskåret tape (CT)
283-5-0SMDJ18AHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5-0SMDJ18AH
Beskrivelse
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
29,2V Klemme 171A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
171A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
18V
Spænding - Nedbrud (min.)
20V
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
29,2V