BK/GMT-15A
DigiKeys varenummer
283-2067-ND
Producenter
Producentens varenummer
BK/GMT-15A
Beskrivelse
FUSE INDICATING 15A 125VAC/60VDC
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15A 125VAC AC 60VDC DC sikring Indikerende sikring Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
60VDC
Producenter
Eaton - Bussmann Electrical Division
Serie
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Bulk
Funktioner
Indikation
Godkendelsesagentur
UR
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
300A AC, 450A DC
Sikringstype
Indikerende sikring
Pakke/hus
Alarmindikator
Strømklassificering (AMPS)
15A
Størrelse/dimension
0,688" L x 0,127" B x 0,810" H (17,48mm x 3,23mm x 20,57mm)
Spændingsklassifikation - AC
125VAC