Billede for 400NHG3B-690 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
400NHG3B-690
DigiKeys varenummer
400NHG3B-690-ND
Producenter
Producentens varenummer
400NHG3B-690
Beskrivelse
FUSE SQUARE 400A 690VAC RECT
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
400A 690VAC AC DC sikring Kvadratisk Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
690VAC
Producenter
Eaton - Bussmann Electrical Division
Klasse
NH
Emballage
Bulk
Godkendelsesagentur
CE, VDE
Varestatus
Aktiv
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
120kA
Monteringstype
Kræver holder
Pakke/hus
Rektangulær, Blad
Sikringstype
Kvadratisk
Størrelse/dimension
2,953" L x 2,953" B x 3,071" H (75,00mm x 75,00mm x 78,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
400A