Billede for 315NHG2BI er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
315NHG2BI
DigiKeys varenummer
315NHG2BI-ND
Producenter
Producentens varenummer
315NHG2BI
Beskrivelse
FUSE SQUARE 315A 500VAC RECT
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
315A 500VAC AC DC sikring Kvadratisk Kræver holder
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
500VAC
Producenter
Eaton - Bussmann Electrical Division
Klasse
NH
Emballage
Bulk
Godkendelsesagentur
CE, VDE
Varestatus
Aktiv
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
120kA
Monteringstype
Kræver holder
Pakke/hus
Rektangulær, Blad
Sikringstype
Kvadratisk
Størrelse/dimension
2,953" L x 2,087" B x 2,480" H (75,00mm x 53,00mm x 63,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
315A