ESD3B24WS
DigiKeys varenummer
4878-ESD3B24WSTR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-ESD3B24WSCT-ND - Afskåret tape (CT)
4878-ESD3B24WSDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ESD3B24WS
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 42VC SOD323F
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42V Klemme 5A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOD-323F
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESD3B24WS Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Effekt - Peak-impuls
350W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Kapacitans @ frekvens
50pF @ 1MHz
Dobbeltrettede kanaler
1
Driftstemperatur
-50°C – 125°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
24V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
26,7V
Pakke/hus
SC-90, SOD-323F
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42V