DI025N20PQ
DigiKeys varenummer
4878-DI025N20PQTR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-DI025N20PQCT-ND - Afskåret tape (CT)
4878-DI025N20PQDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
DI025N20PQ
Beskrivelse
MOSFET N-CH 200V 25A 8-POWERTDFN
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 200 V 25A (Tc) 135W (Tc) Overflademontering 8-QFN (5x6)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DI025N20PQ Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
28 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1650 pF @ 100 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
135W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Klasse
Automotive
Afladning til kildespænding (Vdss)
200 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Monteringstype
Overflademontering
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Leverandørs enhedspakning
8-QFN (5x6)
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
48mOhm @ 20A, 10V
Pakke/hus
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA