BZX84C5V1
DigiKeys varenummer
5245-BZX84C5V1-ND
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C5V1
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.1 V 300 mW ±5% Overflademontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZX84C5V1 Modeller
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 2 V
Emballage
Strip
Driftstemperatur
-50°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±5%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - Maks.
300 mW