2BZX84C3V6
DigiKeys varenummer
4878-2BZX84C3V6TR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-2BZX84C3V6CT-ND - Afskåret tape (CT)
4878-2BZX84C3V6DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
2BZX84C3V6
Beskrivelse
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT-23-3
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener – Arrays 1-pars almindelig anode 3.6 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
2BZX84C3V6 Modeller
Kategori
Effekt - Maks.
300 mW
Producenter
Diotec Semiconductor
Impedans (maks.) (Zzt)
90 Ohms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 1 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-50°C – 150°C (TJ)
Konfiguration
1-pars almindelig anode
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
3.6 V
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerance
±5%