ZXTP08400BFFTA
DigiKeys varenummer
ZXTP08400BFFTR-ND - Tape & Reel (TR)
ZXTP08400BFFCT-ND - Afskåret tape (CT)
ZXTP08400BFFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ZXTP08400BFFTA
Beskrivelse
TRANS PNP 400V 0.2A SOT-23F
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Transistorer – Bipolare (BJT) – Single PNP 400 V 200 mA 70MHz 1.5 W Overflademontering SOT-23F
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ZXTP08400BFFTA Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
100 @ 50mA, 5V
Mfr
Effekt - Maks.
1.5 W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Overgang
70MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Transistortype
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
200 mA
Pakke/hus
SOT-23-3 flade ledere
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
400 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23F
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
190mV @ 40mA, 200mA