ZXT10N50DE6TA er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Diodes Incorporated
På lager: 0
Datablad
Transistorer – Bipolare (BJT) – Single NPN 50 V 3 A 165MHz 1.1 W Overflademontering SOT-23-6
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ZXT10N50DE6TA
DigiKeys varenummer
31-ZXT10N50DE6TATR-ND - Tape & Reel (TR)
31-ZXT10N50DE6TACT-ND - Afskåret tape (CT)
31-ZXT10N50DE6TADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ZXT10N50DE6TA
Beskrivelse
TRANS NPN 50V 3A SOT-23-6
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
ZXT10N50DE6TA Modeller
Kategori
DC-Strømforstærkning (hFE) (min.) @ Ic, Vce
100 @ 2A, 2V
Mfr
Effekt - Maks.
1.1 W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Overgang
165MHz
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Transistortype
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
3 A
Pakke/hus
SOT-23-6
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
50 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-6
Vce mætning (maks.) @ Ib, Ic
300mV @ 100mA, 3A