SMBJ33CAQ-13-F
DigiKeys varenummer
SMBJ33CAQ-13-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ33CAQ-13-FDICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMBJ33CAQ-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ33CAQ-13-F
Beskrivelse
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
53,3V Klemme 11,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMB
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
33V
Spænding - Nedbrud (min.)
36,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
53,3V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
11,3A