SMAJ60CAQ-13-F
DigiKeys varenummer
31-SMAJ60CAQ-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ60CAQ-13-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SMAJ60CAQ-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ60CAQ-13-F
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMA
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
96,8V Klemme 4,1A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMA
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
4,1A