SMAJ58AQ-13-F
DigiKeys varenummer
31-SMAJ58AQ-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ58AQ-13-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SMAJ58AQ-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ58AQ-13-F
Beskrivelse
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
93,6V Klemme 4,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMA
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
58V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Nedbrud (min.)
64,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
93,6V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
4,3A