SMA6J6.5AQ-13
DigiKeys varenummer
31-SMA6J6.5AQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMA6J6.5AQ-13
Beskrivelse
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMA
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11,2V Klemme 53,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMA
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
53,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
6,5V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
7,22V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
11,2V