SDM20E40C-7-F
DigiKeys varenummer
31-SDM20E40C-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SDM20E40C-7-FCT-ND - Afskåret tape (CT)
31-SDM20E40C-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SDM20E40C-7-F
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 40V 400MA SC593
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 40 V 400mA (DC) Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SDM20E40C-7-F Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 200 mA
Producenter
Diodes Incorporated
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
70 µA @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
-30°C – 125°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
SC-59-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
400mA (DC)