SBRT3M40P1-7
DigiKeys varenummer
SBRT3M40P1-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBRT3M40P1-7DICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBRT3M40P1-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBRT3M40P1-7
Beskrivelse
DIODE SBR 40V 3A POWERDI 123
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 3A Overflademontering PowerDI™ 123
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SBRT3M40P1-7 Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
530 mV @ 3 A
Mfr
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
30 µA @ 40 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 123
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A