SBRT15U50SP5-13D
DigiKeys varenummer
SBRT15U50SP5-13DDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SBRT15U50SP5-13DDICT-ND - Afskåret tape (CT)
SBRT15U50SP5-13DDIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SBRT15U50SP5-13D
Beskrivelse
DIODE SBR 50V 15A POWERDI5
Producentens standard leveringstid
40 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 50 V 15A Overflademontering PowerDI™ 5
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 µA @ 50 V
Mfr
Klasse
Automotive
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
50 V
Leverandørs enhedspakning
PowerDI™ 5
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
15A
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
470 mV @ 15 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)